U14 LİGİ

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
ANTALYA FUTBOL İL TEMSİLCİĞİ
 
SAYI: 2019-2020/05                                                                                                                                         
11/09/2019
KONU: U14 Lig Statüsü                                                                                                                                      
 
ANTALYA 2019-2020 FUTBOL SEZONU U14 LİG STATÜSÜ
 
  1. Kurulumuz 11/09/2019 Tarihinde Futbol İl Temsilcisi İsmail ŞENER Başkanlığında toplanarak lige katılacak kulüplerin katılımıyla U14 Lig guruplarını ve fikstür sıra numaralarını kura çekerek tespit etmiş ve yeni statü aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
  2. 2019/2020 Futbol sezonunda U14 Ligi müsabakalarının aşağıda isimleri yazılı 58 takımın katılımlarıyla 1.Grup da 10’lu, 2. Grup da 10’li, 3.Grup da 9’li, 4.Grup da 9’li, 5.Grup da 9’li, 6.Grup 10 takımlı olarak 6 grupta oynanmasına,
  3. Müsabakalarda 2019/2020 yılı futbol oyun kuralları talimatının uygulanmasına,
  4. Müsabakaların bölgesel olarak deplasmanlı oynatılmasına,
  5. Müsabakaların Futbol İl Temsilciliği’nin uygun gördüğü sahalarda oynatılmasına,
  6. Müsabakaların çift devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
  7. Müsabakaların 14 – 15 Eylül 2019 tarihinde başlatılmasına,
  8. 2019/2020 Futbol Sezonunda U14 Liginde 2006, 2007 ve 2008 doğumlular oynayabilir.2009 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
  9. Mazeretsiz olarak müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır. Bir sezon boyunca ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.
  10. Grup müsabakaları sonunda gruplarını ilk iki (2) sırada bitiren on (12) takımın Play-off ‘a yükselmesine,
  11. Play- Off’a yükselen oniki (12) takımın kura ile altı(6) takımlı iki gruba ayrılmasına
  12. Play-Off müsabakalarının tek devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
  13. Play-Off müsabakaları sonunda A ve B Grubunda 1. Sırada tamamlayan 2 takımın direk Türkiye Şampiyonasına katılmasına, A ve B grubunu 2. Sırada tamamlayan takımların tek maç eleme usulü müsabaka oynayarak kazanan takımında üçüncü takım olarak Türkiye Şampiyonasına katılmasına
  14. Futbol İl Temsilciliği’nin Uygun görmesi halinde lig ve play-off müsabakalarının hafta içi gündüz veya akşam saatlerinde oynatılmasına.
  15. Play Off Müsabakaları başladıktan sonra Play Off’dan çekilen ya da ihraç edilen takımların, 2020/2021 Futbol Sezonunda U14 Liginde Play Off oynama hakkı kazanmış olsalar bile Play Off’a alınmamalarına,
 
 
 
 
                             ANTALYA 2019 / 2020 SEZONU AMATÖR U14 LİG TAKIMLARI
 
 
 
1.GRUP   2.GRUP
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
015591 PARK ANTALYA GENÇLİK SPOR 1 015502 AKGÜN GENÇLİKSPOR
015463 ANTALYA KARTALSPOR 2 010106 ŞARAMPOLSPOR
010111 CK SPOR 3 014618 KORKUTELİ BELEDİYE SPOR
016588 SANCAR BİÇİKÇİ GENÇLİK VE SPOR 4 000217 ANTALYA ASAT GENÇLİK VE SPOR
017033 AKDENİZ SANAYİSPOR GENÇLİK VE SPOR 5 016735 AKSU CİHADİYE SPOR
016799 1905 SERİK SPOR 6 012768 BEYMELEK BELEDİYESPOR
015452 ŞİMŞEK GENÇLİK VE SPOR 7 016598 ASLANSARAY GENÇLİK SPOR
017783 KALEKAPISI SPOR 8 017697 OFLAZ KEMER KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR
016298 BAHTILI SPOR 9 017708 ANTALYA KEPEZALTI SPOR
013708 KEPEZ BELEDİYESPOR 10 010531 MURATPAŞA BELEDİYE SPOR
         
         
3.GRUP   4.GRUP
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
013370 YENİ KAPI GENÇLER BİRLİĞİ 1 010546 SERİK BELEDİYESPOR
015823 JANTALYA SPOR 2 017701 ÇİSEM SPOR GENÇLİK VE SPOR
015472 ERDEM GENÇLİK VE SPOR 3 016320 BÜLENT DEMİR GENÇLİK VE SPOR
017543 1966 AKREP SPOR 4 015496 ANTALYA KUNDU SPOR
016352 AKDENİZ KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR 5 016864 1966 SERİK CUMALI SPOR
015507 ANTALYA ÖZER GENÇLİK VE SPOR 6 15604 TRABZONLULARSPOR
017474 ANTALYA 07 SPOR 7 010119 ANTALYA DSİSPOR
016593 ANTALYA GENÇLERBİRLİĞİ GENÇLİK VE SPOR 8 017547 KEPEZ GENÇLİK SPOR
015497 KADRİYE SPOR 9 015338 LARA FUTBOL EĞT.MER.SPOR
         
         
         
5.GRUP (MANAVGAT)   6.GRUP (ALANYA)
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
015184 ÇOLAKLI SPOR 1 017424 AKDENİZ TİMSAHLARI SPOR
016106 DÖŞEMEALTI ASAR SPOR 2 010136 ALANYA BELEDİYE
015182 ILICA BELEDİYESPOR 3 017538 ALANYA İDMAN YURDU SPOR
010129 MANAVGAT BELEDİYESPOR 4 017537 ALANYA KARTALLARI SPOR
017334 MANAVGAT GENÇ SARAY SPOR 5 015238 AVSALLAR BELEDİYESPOR
017702 MANAVGAT HİSAR GENÇLİK  VE SPOR 6 015595 BARBAROS AZAKLI İ.Ö.O.GENÇLİK VE SPOR
013148 MANAVGATSPOR 7 18118 DEMİRTAŞ BELEDİYESPOR
016448 SARILAR BELEDİYE SPOR 8 014534 OBA BELEDİYE SPOR
010532 SİDESPOR 9 017397 PAYALLAR SPOR
    10 015501 YILDIRIMSPOR
 
 
© S.KARALAR