U15 LİGİ

SAYI: 2019-2020                                                                                                                                           
31/12/2019  
KONU: U15 Lig Statüsü    
                                                                                                                                  
ANTALYA 2019/2020 FUTBOL SEZONU U15 LİG STATÜSÜ
 
  1. Kurulumuz 24/12/2019 Tarihinde Futbol İl Temsilcisi İsmail ŞENER Başkanlığında toplanarak lige katılacak kulüplerin katılımıyla U15 Lig guruplarını ve fikstür sıra numaralarını kura çekerek tespit etmiş ve yeni statü aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
  2. 2019/2020 Futbol sezonunda U15 Ligi müsabakalarının aşağıda isimleri yazılı 54 takımın katılımlarıyla 1.Grup, 2.Grup, 3.Grup, 4.Grup ve 5.Grupta 8’li, 6.Grup ve 7.Grupta 7’li olarak 7 grupta oynanmasına,
  3. Müsabakalarda 2019/2020 yılı futbol oyun kuralları talimatının uygulanmasına,
  4. Müsabakaların bölgesel olarak deplasmanlı oynatılmasına,
  5. Müsabakaların Futbol İl Temsilciliği’nin uygun gördüğü sahalarda oynatılmasına,
  6. Müsabakaların çift devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
  7. Müsabakaların 04-05 Ocak tarihinde başlatılmasına,
  8. 2019/2020 Sezonunda U15 Kategorisinde 2005, 2006 ve 2007 Doğumlular oynayabilir. 2008 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
  9. Mazeretsiz olarak müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır. Bir sezon boyunca ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.
  10. Gruplarında ilk iki sırayı (2) sırayı alan takımların (toplamda 14 takım) Play-off ‘a yükselmesine, Grup müsabakaları sonunda Play Off sıralamasının aşağıdaki şekilde oluşmasına,
  A GRUBU B GRUBU
1 1.GRUP 1.Sİ 2.GRUP 1.Sİ
2 3.GRUP 1.Sİ 4.GRUP 1.Sİ
3 5.GRUP 1.Sİ 6.GRUP 1.Sİ
4 7.GRUP 1.Sİ 1.GRUP 2.Sİ
5 2.GRUP 2.Sİ 3.GRUP 2.Sİ
6 4.GRUP 2.Sİ 5.GRUP 2.Sİ
7 6.GRUP 2.Sİ 7.GRUP 2.Sİ
       
 
 
  1. Play-Off müsabakalarının tek devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
  2. Play-Off müsabakaları sonunda gruplarını 1. Sırada bitiren takımların Türkiye Şampiyonasına katılmasına,
  3.  Futbol İl Temsilciliği’nin Uygun görmesi halinde lig ve play-off müsabakalarının hafta içi gündüz veya akşam saatlerinde oynatılmasına.
  4. Play Off Müsabakaları başladıktan sonra Play Off’dan çekilen ya da ihraç edilen takımların, 2020-2021 Futbol Sezonunda U15 Liginde Play Off oynama hakkı kazanmış olsalar bile Play Off’a alınmamalarına,
 
 
2019-2020 SEZONU U15 LİGİ
1.GRUP   2.GRUP
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
017899 KEPEZGÜCÜ 1923 SPOR 1 010106 ŞARAMPOLSPOR
015613 KORKUTELİ TAN SPOR 2 010546 SERİK BELEDİYESPOR
015338 LARA FUTBOL EĞT.MER.SPOR 3 017619 ANTALYA KÖRFEZ SPOR
017419 SERİK DİKMEN SPOR 4 017702 MANAVGAT HİSAR GENÇLİK  VE SPOR
016864 1966 SERİK CUMALI SPOR 5 016593 ANTALYA GENÇLERBİRLİĞİ GENÇLİK VE SPOR
017664 ANTALYA MERKEZ SPOR 6 010119 ANTALYA DSİSPOR
015606 ANTALYA POLİSSPORGÜCÜ 7 015452 ŞİMŞEK GENÇLİK VE SPOR
012406 VARSAK SPOR 8 017474 ANTALYA 07 SPOR
         
3.GRUP   4.GRUP
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
017783 KALEKAPISI SPOR 1 016861 ZEYTİNKÖY SPOR
010103 KEMERSPOR 2003 2 017543 1966 AKREP SPOR
015823 JANTALYA SPOR 3 016448 SARILAR BELEDİYE SPOR
013708 KEPEZ BELEDİYESPOR 4 016866 ÇAKALLIKLI SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
015798 ANTALYAGÜCÜ SPOR 5 015507 ANTALYA ÖZER GENÇLİK VE SPOR
010129 MANAVGAT BELEDİYESPOR 6 013370 YENİ KAPI GENÇLER BİRLİĞİ
017697 OFLAZ KEMER KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR 7 015496 ANTALYA KUNDU SPOR
015340 ANT. DEMİRSPOR 8 017081 ANTALYA ÖZGÜRLÜK SPOR
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
5.GRUP   6.GRUP (DOĞU)
Kulüp Kodu Kulüp Adı   Kulüp Kodu Kulüp Adı
010531 MURATPAŞA BELEDİYE SPOR 1 017424 AKDENİZ TİMSAHLARI SPOR
015555 GENÇLİKSPOR 2 017397 PAYALLAR SPOR
017033 AKDENİZ SANAYİSPOR GENÇLİK VE SPOR 3 010136 ALANYA BELEDİYE
016632 AKSU BELEDİYE SPOR 4 014534 OBA BELEDİYE SPOR
015502 AKGÜN GENÇLİKSPOR 5 017537 ALANYA KARTALLARI SPOR
016352 AKDENİZ KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR 6 012273 İNCEKUM BELEDİYESPOR
010111 CK SPOR 7 015595 1922  GAZİPAŞA GENÇLİK VE SPOR
016588 SANCAR BİÇİKÇİ GENÇLİK VE SPOR 8    
         
7.GRUP (BATI)      
Kulüp Kodu Kulüp Adı      
016631 KINIK SPOR 1    
010558 KUMLUCA BELEDİYE SPOR 2    
010151 FİNİKE BELEDİYE SPOR 3    
017652 1923 KAŞ SPOR 4    
010144 ELMALI BELD. 5    
012768 BEYMELEK BELEDİYESPOR 6    
010552 DEMRE BELEDİYESPOR 7    
 
 
İsmail ŞENER
İl Futbol Temsilcisi
© S.KARALAR